0

بیانیه هیئت مدیره رادیو زمانه درباره تغییر در ساختار این رسانه

هیئت مدیره رادیو زمانه از تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۰۸، سِمت مدیریتی مدیر این رادیو را به حال تعلیق درآورده ‌است.

هیئت مدیره رادیو زمانه در بیانیه خود آورده است: رادیو زمانه یک پروژه رادیویی است که مخاطبان آن مردم ایران هستند. هیئت مدیره‌ی این پروژه رادیویی، به مدیر پیشین زمانه، پیشنهاد ادامه کار در سِمت سردبیری را داد، ولی وی این پیشنهاد را رد کرد.

بر اساس این بیانیه، به منظور حل مشکلات مدیریتی و تضمین تداوم کار پروژه، هیئت مدیره تصمیم گرفت تا زوران جوکانوویچ از سازمان پرس ناو را به عنوان مدیر موقت رادیو منصوب کند.

هیئت مدیره بر این باور است که مسائل مدیریتی نباید این پروژه رسانه‌ای بسیار مهم را به مخاطره بیندازد، پروژه‌ای که در تنوع رسانه‌ای ایران نقشی بسیار ارزشمند و حرفه‌ای ایفا می‌کند.

بیانیه هیئت مدیره رادیو زمانه تاکید می کند که این رادیو منبع اصلی اطلاعات موثق و بی‌طرفانه برای ایرانیانی است که صدایشان شنیده نمی‌شود و این گروه اکثریت جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند؛ به ویژه جوانان، جوانانی که در حدود ۷۰ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند.

در این بیانیه رشد تعداد مخاطبان رادیو زمانه در خلال دو سال گذشته عظیم دانسته شد و آمده است: رادیو زمانه چه در ایران و چه در خارج از ایران شمار قابل ملاحظه‌ای شنونده دارد. تارنمای زمانه ماهانه به طور میانگین ۴۴۰۰۰۰۰ صفحه دیده شده داشته‌است. این تعداد کلیک مربوط به ۱۳۵۰۰۰ بازدیدکننده مختلف بوده‌است. ماهانه به طور میانگین ۴۵۵۰۰۰ نفر از سایت زمانه بازدید کرده‌اند.

هیئت مدیره رادیو زمانه در بیانیه خود آورده است که به‌طور موقت برای شش ماه آینده انجام امور مدیریتی رادیو زمانه را با حفظ استقلال کامل هیئت تحریریه، به مؤسسه پرس ناو محول کرده است. بر اساس این بیانیه، پرس ناو پیشینه‌ای طولانی در زمینه پشتیبانی از رسانه‌های مستقل سراسر جهان را در کارنامه خود دارد.

(نقل از زمانه)

|